Ekipa iz ZAE je ustavila korak za zmago v klubskem svetovnem prvenstvu

Real Madrid je postal klubski svetovni nogometni prvak in premagal moštvo iz Združenih arabskih emiratov.

Real Madrid je v finalu klubskega svetovnega prvenstva premagal ekipo emiratnega kluba Al-Ain (4: 1).

Rezultat je v 14. minuti tekme odprl hrvaški vezist "Reala" Luca Modrić. Španski klub pred odmorom ni mogel povečati vodstva pri rezultatu. A že v drugem polčasu je kremast trikrat zadel vrata emiratov klub. Zadela sta se Španec Marcos Lloriente (60. minuta) in branilec Sergio Ramos (78. minuta). Al Ain je dosegel še en zadetek v svoj zadetek. Edino žogo v Madridu je dosegel japonski legionar kluba Emirate Tsukas Siotani.

Madridski klub je svojo četrto zmago na turnirju izžrebaval. Obenem je kremasta še tretjič zapored osvojila pokal. Tako je "Real" v številu zmag na klubskem svetovnem prvenstvu premagal katalonsko "Barcelono". Skupno se je na turnirju petkrat udeležil Real Madrid.

Zmagovalci klubskih turnirjev vsake od šestih konfederacij govorijo v KChM. Poleg Reala in Al Aina so v aktualnem žrebu sodelovali še argentinska rečna plošča, mehiška Gvadalajara, japonska Kashima Antlers, esperance iz Tunizije in Novo Zelandije Tim Wellington. Real Madrid je začel turnirsko pot od polfinala, kjer je s 3: 1 premagal Kashima Antlersa.

Oglejte si video: NYSTV - Transhumanism and the Genetic Manipulation of Humanity w Timothy Alberino - Multi Language (April 2024).