Rusi so na posebnih olimpijskih igrah v Abu Dabiju osvojili 175 medalj

Ruska reprezentanca je na posebnih olimpijskih igrah v Abu Dabiju osvojila 175 medalj.

Dubaj, ZAE. Ruska ekipa je na svetovnih poletnih igrah posebnih olimpijskih iger, ki so se končale v Abu Dabiju, osvojila 89 zlatih 52 srebrnih in 34 bronastih medalj. Tekmovanja so v glavnem mestu ZAE potekala od 8. do 22. marca. V rusko delegacijo je bilo 211 ljudi, od tega je na tekmovanju sodelovalo 153 športnikov iz 27 regij Ruske federacije.

Največje število zlatih nagrad, ki so jih Rusi prejeli v powerliftingu, športu in ritmični gimnastiki. Unifidni odbojkarski ekipi je uspeh ponovil že štiri leta pozneje in osvojil prvo mesto. Zlato je osvojila ženska nogometna reprezentanca (7 na 7), predstavnice konjeniškega športa, plavanja, hitrostnega drsanja na rolerjih, atletike, badmintona, kolesarjenja, bocce, juda, namiznega tenisa in veslanja.

"Ko govorimo o Rusiji v svetovnem prostoru, je danes to gibanje še vedno ena redkih oblik mednarodnega sodelovanja, ki se je izognilo nepoštenim sankcijam in živo pokazal enakopravnost državljanov vseh držav. Dodal bom, da je pomembno še naprej vključevati osebe z motnjami v duševnem razvoju v šport , unifidni športi za pomoč otrokom s posebnimi potrebami pri njihovi družbeni prilagoditvi Sodelovanje v Posebnem olimpijskem gibanju pomaga našim športnikom, da ne samo izboljšajo svoje zdravje, temveč tudi razširijo Osorio, da nove zanimive znance, in skozi to - za krepitev prijateljskih odnosov med državljani udeleženci gibanja specialne olimpijade, "- je dejal predsednik Rusije Special Olympics, dume namestnik Jurij Smirnov.

Posebne olimpijske igre potekajo od leta 1968, ko so bile prvič organizirane poletne igre, od leta 1977 pa zimska tekmovanja. Naslednja poletna tekmovanja Iger bodo leta 2023 v Berlinu, naslednja zimska tekmovanja pa bodo od 2. do 13. februarja 2021 v Ore in Ostersund na Švedskem. Mednarodni olimpijski komite priznava posebne olimpijske igre.

Oglejte si video: Zbor orkester in balet Rdeče Armade ALEXANDROV ARENA STOŽICE - LJUBLJANA (Maj 2024).