Novi rekordi postavljeni na svetovnem prvenstvu v plavanju FINA v Dubaju

Ekipa plavalcev Team Speedo iz Združenih arabskih emiratov, ki je nastopila na 10. FINA svetovnem prvenstvu v plavanju na kratkih tekih, je zmagala v štafeti 4 na 100 metrov in tako postavila rekord, ki je bil v Guinnessovi knjigi rekordov.

Med prvim kvalifikacijskim krogom predhodnih tekmovanj, ki je potekal na nedavno zgrajenem športnem kompleksu Hamdan bin Mohammed bin Rashid na 10. svetovnem prvenstvu v plavanju na kratkih tečajih FINA, je Obeid Al Jesmi, kapetan reprezentance za plavanje v ZAE, pokazal rekorden čas v Štafeta 4 x 100 m prosto in brati Said, Bakit in Faisal. "Reprezentanca ZAE je zame družina, vendar je danes občutek družine za nas še posebej močan, saj smo na prvenstvu FINA postali prva ekipa v štafeti v prostem slogu, sestavljena iz bratov," je v intervjuju povedal Al Jesmi. "Verjemite mi, to je edinstven občutek. Vsi smo zelo veseli, da smo lahko na tem prvenstvu sodelovali v eni ekipi in jo osvojili."

Treba je opozoriti, da se na ta dan presenečenja in novi zapisi niso končali. Ameriški plavalec Ryan Lochte je postavil nov šampionski rekord s plavanjem 200-metrske proge v 1: 42,38. In Rusi Stanislav Donec, Stanislav Lakhtyukhov, Evgeny Korotyshkin in Nikita Lobincev so postali srebrni odličji v kombinirani štafeti 4-100 metrov. Na splošno je ruska ekipa zasedla drugo mesto v skupnem razvrstitvi medalj na svetovnem prvenstvu v kratkih tečajih, ki se je 19. decembra 2010 končalo v Dubaju. Rusi so osvojili 10 medalj, od tega 4 zlate, 4 srebrne in 2 bronasti. Stanislav Donetsk je na oddaljenih 50 in 100 metrih na hrbtu odlično odstopil, Jevgenij Korotiškin je zmagal na 100-metrskem metu metla, Nikita Lobincev je postala druga lezenje na razdalji 400 metrov in tretja - na 100 metrov prosto. Med medaljama sta bila tudi Danila Izotov in Sergej Fešikov. Najboljši rezultat ženske ekipe - četrto mesto v kombinirani štafeti od 4 do 100 metrov.

Ekipa Združenih držav Amerike je bila najuspešnejša v ZAE, saj je osvojila 12 zlatih, 6 srebrnih in 7 bronastih medalj. Zaprli prvi trije Španci (4-2-2). Na svetovnem prvenstvu v Dubaju je bilo osvojljenih 40 nizov medalj. Državni reprezentanci Kitajske in Avstralije sta bili pred rusko ekipo po številu medalj (14 oziroma 11), a sta izgubili v svoji kakovosti. Kitajci - 3 zlate, 5 srebrnih in 6 bronastih medalj, Avstralci - le eno priznanje z največjimi zaslugami.

Oglejte si video: SUAD BAJRIC SUDO NOVI SVJETSKI REKORD (Maj 2024).