GRAND PRIX ADFC. In nagrada se podeli ...

Besedilo: Irina Ivanova

Tretji, tretji, končni krog MMA BATTLES (MEŠANI STILI MARTIAL UMETNOSTI) ZA NAGRADO 1.000.000 DICHRAMS (270.000 USD), PRIDRUŽENIH NA TEM TEKOČEM MARKU.

RUSIJA TA ČAS ŠTIRI borci so zastopali: Beslan Isaev iz rostovskega kluba PERESVET FT, SVETSKO PRVENSTVO KUDO ŠAMHALA KERIMOVA, SREDNJI VZHODNI ŠAMPION, WBL MUAY THAI, OLYMPUS BOBYOMEROV

Potem ko je prvenstvo v dokaj kratkem času pridobil široko priljubljenost in mednarodno slavo, se je prvenstvo iz razstavne dvorane v Abu Dabiju preselilo na osrednji stadion - v prestolnico emirata so prišli gostje, da bi podprli svoje najljubše športnike z vsega sveta.

Ljudje so začeli prihajati že dolgo pred začetkom programa. Izbrali so najboljša mesta, se fotografirali s slavnim večerom Bobom Sappom, v trgovinah kupovali spominke z atributi mešanih borilnih veščin, se srečevali, postavljali napovedi ... V določenem času so bila vrata odprta, stavljene so stave, občinstvo pa je sedelo v vrstah stadiona.

Prva borba večera

Nayeb Hezam (Francija) (9-10) proti Shane Omer (Turčija) (5-0)

Prvi krog je bil razmeroma “plosko”, a spektakularen. Oba nasprotnika sta dobro pripravljena in energična. V drugem krogu Shane vodi nočni udarec v jetra Nayebuja, blok pa postavi z nogo. Udar je tako močan, da Nayeb pade kot huda poškodba kolena v kolenu. TKO - 1 minuta 16 sekund. Shane radostno zapoje: "Ljubim te Abu Dabi!" ("Ljubim te, Abu Dabi!

Drugi boj

Beslan Isaev (Rusija) (13-3) proti Valentino Petrescu (Romunija) (9-1)

Beslan se je boril od samega začetka, drugi krog je bil tudi pod njegovo diktato. Valentino je podrl na tla in po nizu močnih udarcev, ki so privedli do reza, je Beslan v 3. minuti 42. sekunde od zadaj nanesel redko zadušitev. Spremeni se. Prepričljiva zmaga športnika iz Rostova na Donu.

Tretji boj

Shamkhal Kerimov (Rusija) (2-0) proti Abbaz Zahiri (Iran) (debat)

Shamkhal se je znamenito začel v bitki. Čudovita serija udarcev nasprotnika pobije v kletko. In po več udarcih z gorja Shamkhal naredi bolečino v roki. Shamkhal je delal zelo spretno in ni pustil nobene možnosti. Oddaja v prvem krogu pri 55. sekundi. Kljub neto spremembi, ki so jo zabeležile video kamere, iranski trener vztraja pri remiju.

Četrti boj

David Maille (Francija) (0-0-1) proti Lee Wieczorek (Združeno kraljestvo) (8-3)

Že v prvem krogu Lee nanese strašljiv spodnji udarec, takoj za njim pa drugi. David pade dol. Lee takoj leti v Francoza in kot mitraljez s težkim nizom jasnih udarcev "ustreli" nasprotnika. Sodnik prekine "mitraljezno linijo". TKO ob 26. sekundi.

Peta borba večera

Seydina Seck (Francija) (11-5) proti Simeon Threson (Norveška) (14-1-1)

Boj se je začel z izmenjavo. Klinik na mreži. Spet izmenjava, pri kateri Sejdina pade točno v čeljust. Norvežan pade in prejme pet najmočnejših udarcev v glavo, od tega sta bila dva očitno odveč. Simeon s težavo s pomočjo trenerja pride do slačilnice. KO, 2 minuti, 2 sekundi.

Šesti boj. Ženska

Outi Louhimo (Finska) (2-1) proti Titiana van Polanen (Nizozemska) (0-2)

Nihče ni pričakoval tega pritiska in tehnike od deklet. Skoraj vsi udarci Titana so zadeli tarčo. Dva jebasa sta odločila vse. Finca je bila šokirana, zlomljen je bil nos. Po drugem udarcu je Nizozemka odvrnila niz udarcev iz rok, ki jih je sodnik ustavil. TKO, 2 minuti 27 sekund.

Sedma bitka

Malik Omarov (Rusija, vendar zunaj ZAE) (4-0) proti Ali Ahli (ZAE) (1-0)

Malik Omarov je v Emiratih zelo priljubljen, številni prijatelji in dekleta so ga prišli podpreti. Družaben pozitiven fant, ki se nasmehne celo v ringu, zato je morda njegov vzdevek "nasmeh".

Proti njemu je nastopil novinec MMA, samo 1 tekmo, Ali. Seveda pa so se vsi domačini emiratov razveselili zanj. Prvi krog je prišel z Malikovo prednostjo. Delal je tako spremenljivo kot lepo, Alija je dobro sodeloval v obrambi.

Drugi krog se je začel z dejstvom, da sta se oba borca ​​odločila prebiti desni križ drug proti drugemu. Ali se je izkazalo, da je hitrejši in natančnejši. Odhitel je, da bi končal, iz Malika je poletela burla in po več udarcih je sodnik boj ustavil.

TKO. Lokalni navijači so nad zmago "svojih" tako navdušeni, da so utrujenega borca ​​skorajda zadušili v objemu vesele množice. Izjemno smo razburjeni.

Osmi boj. Pokaži

Bob Sapp (ZDA) (11-6-1) proti Stav Economu (Ciper, presega Združeno kraljestvo) (10-1-1)

Vsi nestrpno čakajo, da bodo videli Zverja proti divjajočemu medvedu.

Sapp legendarni izhod, publika je navdušena - skoraj 160 kg žive teže v romantičnem belem zračnem plašču. Ciprski medved se zdi ohlapen in šibak. Vendar pa precej hitro Stav izvede odvzem in začne s pestmi in komolci obdelovati Boba. Po eni minuti in petinštiridesetih sekundah sodnik ustavi boj. Oddaja ni potekala.

Boj za milijon in naslov prvega prvaka ADFC

Shamil Abdurahimov (Rusija) (11-1) proti Marcos Oliveira (Brazilija, poroči z ZAE) (5-2).

Prišel je čas za glavni boj, v katerega oba športnika hodita od maja 2010, ko je potekal prvi krog turnirja.

Pred bitko, na glasbo, dekleta slovesno nosijo šampionski pas v krogu. Šamil je mariniran na stopnicah. Izpustite dim. Trenerji pokrijejo glavo z brisačo. Končno sledi nadaljevanje in borec odide. Mi ploskamo. Nekdo nesrečno žvižga. Šamil je resen, koncentriran.

Sledi Marcos Oliveira. Pleše, z zastavami ZAE in obkrožen z lokalnimi otroki, s katerimi zadnjih šest mesecev trenira v klubu Abudab. Kot prebivalec Abu Dabija Marcos stoji za Emirates.

Formalnosti sodnika in bitka se je začela! Tako kot v prejšnjih bitkah ADFC z drugimi nasprotniki tudi Marcos ni mogel brez svojih trikov. Po prvem Shamilovem udarcu dvigne roko, pravijo, udari v oko. Sodnik boj začasno prekine. Ko je brazilsko oko "prenehalo boleti", se je boj nadaljeval.

Po dobrem spodnjem udarcu Šamila se Marcos odloči, da bo šel na noge. Šamil se izogne ​​ujetju, toda Brazilec visi na pasu Shamil in ga stisne v smeri mreže. Dobra obramba Abdurahimova. Shamil poskuša nasprotnika prenesti na tla, toda Marcos se izmuzne in poskuša pribiti nasprotnikovo nogo. In tu Shamil spretno izvleče nogo in Oliveira nenadoma udari v čeljust od spodaj. Marcos pada. Sledi hitra serija natančnih in trdih udarcev Shamila! Ni škoda, ampak znotraj pravil.

Sodnik ustavi dvoboj v 1 minuti 56 sekund.

TKO.

Naši navijači navijajo v dvorani! Ekipa Peresvet vlije v kletko!

Organizatorji vpišejo pas šampiona in ček v višini 1 000 000 dirhamov!

"Čestitamo," pravi gostitelj, "kako porabite denar?"

"Nismo še načrtovali porabe, bomo ugotovili," se je prvič ta večer nasmehnil Shamil.

Ruski borec ekipe Peresvet FT Shamil Abdurahimov je nokautiral Marcosa Oliveira, s čimer je postal prvak Grand Prixa ADFC Open Weight. Če je premagal Oliveira, je osvojil prvi naslov prvaka v zgodovini ADFC in nagradil denar v višini 1.000.000 UAE dikram (270.000 USD). Shamil, Beslan in Shamkhal z zmago iskreno čestitamo z zmago!

Oglejte si video: Teaser ADFC - 1 Million DHS GP - Round 1 (Maj 2024).